Základní škola a Mateřská škola Dolní Studénky,
okres Šumperk, příspěvková organizace

Přístupy dnes: 36 (celkem: 231240)

Projekt EDISON

Naši školu v týdnu 7. - 11. října navštíví student z Indie a studentky z Gruzie a Turecka. Ubytováni budou v rodinách našich žáků, kteří se na ně již těší. Zúčastní se nejen vyučování ve všech ročnících, ale také připraveného dopoledního a odpoledního programu - drakiády, procházky městem Šumperk, návštěvy a her v obou školkách... V průběhu týdne představí svou zemi, zvyky a kulturu v hodinách angličtiny či pracovních činností, v pátek potom pro naše žáky připraví tradiční jídlo z jejich rodných zemí.

Informace od organizace AIESEC, která projekt Edison zaštiťuje: "Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou."

 

 

Zpátky